Türkçe Ingilizce

Hedef 40 Bin İstihdam

 

2019 yılı İstihdam Seferberliği kapsamında, işverenlere sağlanan destekler ve istihdam teşviklerine ilişkin düzenlenen ‘Mersin İstihdam Seferberliği İstişare Toplantısı’nda kamu kurumu niteliği taşıyan mesleki örgütlerinin başkanları ve temsilcileri  Mersin Valiliğinde bir araya geldi.

Mersin Valisi Ali İhsan Su başkanlığında gerçekleşen toplantıya; Mersin Deniz Ticaret Odası (MDTO) Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Lokmanoğlu, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, Mersin Ticaret Borsası (MTB) Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Özdemir, Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) temsilcisi, Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTSOB) Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, Mersin Serbest Bölge Müdür Yardımcısı Kutluhan Büyükyılmaz, Mersin Çalışma ve İş Kurumu (İŞ-KUR) İl Müdürü Mustafa Kutlu, MDTO Genel Sekreteri Korer Özbenli ile Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü yetkilisi katıldı.

Vali Su: “Burası Mersin, Mersin’de İş Var ”

Toplantının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Ali İhsan Su, toplantıda yapılan çalışmaların değerlendirildiğini ve önümüzdeki dönemde yapılması planlanan çalışmalar konusunda da kararlar alındığını kaydederek; “Bu çerçevede ilimizde 40 bin istihdam hedefinin daha da yukarısına çıkmak için hep birlikte gayret edeceğiz. Maliye Bakanlığımız ve diğer bakanlıklarımızın bu manada ciddi teşvikleri var. Ayrıca mesleki eğitim, geliştirme, iş birliği ve işbaşı eğitimi kursları projelerimiz var. Bunların her birini bu kapsamda sürdürmeye devam edeceğiz. Ben inanıyorum ki bu süreçte hep birlikte el ele verdiğimiz sürece bu hedeflerimize kısa zamanda ulaşacağız. Hatta bu 40 bin istihdam hedefimizin de üzerine çıkacağımızı değerlendiriyorum.” ifadelerini kullandı.

Konuşmasının sonunda Milli İstihdam Seferberliğine destek veren tüm paydaş kurumlara ve odalara teşekkür eden Vali Su, diğer paydaş kurumlarla da bu toplantıların süreceğini belirterek, ‘Burası Mersin, Mersin’de İş Var’ sloganıyla çalışmak isteyen herkese istihdam imkanı sağlamak için var güçleriyle çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.

 

Back to top

Bize Ulaşın

      submit...
x