Mersin Deniz Ticaret Odası (MDTO) Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Lokmanoğlu, Başkan Yardımcısı Jozef Atat, Genel Sekreter Korer Özbenli ve Basın Danışmanı Ali Adalıoğlu, MDTO eski Meclis Başkanı Jan Taşçı’yı ziyaret etti. Lokmanoğlu, Odanın kuruluşunun 30. yıl dönümü anısına Taşçı’ya bir anı hediyesi takdim etti.

Lokmanoğlu, kentteki deniz tacirlerinin sesi olmak ve deniz ticaretini geliştirmek amacıyla aralarında Jan Taşçı’nın da bulunduğu kurucu üyeler tarafından kurulan Mersin Deniz Ticaret Odası’nın, özverili kadroların omuzlarında yükselerek bugünlere ulaştığını, 1989 yılında çok zor koşullarda kurulan Odanın bugünkü saygın ve güçlü kimliğine kavuşmasında kurucu üyelerin payının büyük olduğunu söyledi.

2009-2013 ve 2013-2018 dönemlerinde, Mersin Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanlığı görevini yürüten Jan Taşçı birlikte çalışmaktan büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Lokmanoğlu, Taşçı’ya gerek kuruluşta gerekse sonraki dönemlerde MDTO’ya ve denizcilik sektörüne katkıları için teşekkür etti.

13 Aralık 2019