Türkçe Ingilizce

Oda ve Borsa Başkanları Başbakan Binali Yıldırım’ı Ziyaret Etti

  • binali-yiildirim-ziyareti

    binali-yiildirim-ziyareti

    Zoom

 

TOBB’ye bağlı oda ve borsaların yönetim kurulu başkanları, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu öncülüğünde Başbakan Binali Yıldırım’ı ziyaret ederek,  görüş alışverişinde bulundu. Çankaya’da gerçekleştirilen ziyarete Mersin Deniz Ticaret Odası adına Yönetim Kurulu Cihat Lokmanoğlu da katıldı.

Başbakanlık’ta düzenlenen istişare toplantısında konuşan Başbakan Binali Yıldırım da salondaki oda borsa başkanlarına seslenerek, “Sizler üreten, ürettiğini satan, istihdam oluşturan, reel ekonominin temsilcilerisiniz. Yatırım yapıyorsunuz, üretiyorsunuz, ihracat yapıyorsunuz, Türkiye’nin daha kalkınmış ülke olması için risk alıyorsunuz. Akıl teri, alın teri döküyorsunuz. Esnaf ve sanayicilerimizi temsil ediyorsunuz. Türkiye’nin bütün kazanımlarında sizin ve temsil ettiğiniz kesimlerin çok büyük emeği, çok büyük gayreti var, açılan köprülerde, yollarda, inşa edilen hastanelerde, okullarda, yapılan hızlı trenlerde hisseniz var, akıl teriniz, alın teriniz var. Bu emek ve fedakarlığınız için sizlere şahsım adına milletim adına teşekkür ediyorum” dedi.

15 Temmuz’da gerçekleştirilen darbe girişimine ilişkin görüşlerini paylaşan Yıldırım, “Şehitlerimiz sayesinde milletimin bütün fertleri beraberce yeni bir destan yazdı. Bu gözü dönmüş katiller, darbe sonrası için her şeyi ince ince hesaplamışlar ama bir şeyi unutmuşlar, o da millet. Milli iradeyi, milleti hesaba katmamışlar. Ankara’da, İstanbul’da Cumhurbaşkanımızı nasıl yakalayacaklarını, nasıl öldüreceklerini hesap etmişler ama Türkiye’de istiklal ruhunu asla hesap edememişler” diye konuştu.

Back to top

Bize Ulaşın

      submit...
x