Sirküler: 453/14                                                                                                                              30.12.2014

 

SAYIN ÜYEMİZ,

 

İlgi :     Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin  22.12.2014 tarih ve 24240 sayılı yazısı.

 

İlgi yazıda, İtalya Başbakanı Sn. Matteo RENZİ’nin 11-12 Aralık 2014 tarihlerinde ülkemize gerçekleştirmiş olduğu resmi ziyaret kapsamında, Ekonomi Bakan Yardımcısı Sn. Adnan YILDIRIM ile İtalya Ekonomik Kalkınma Bakanı Sn. Carlo CALENDA ile gerçekleştirilen görüşme kapsamında iki ülke arasında ticaret ve yatırım konularında karşılaşılan sorunlara değinildiği ve firma sorunlarının periyodik olarak teati edilmesini teminen her iki ülkede birer koordinatör birim oluşturulmasına ve derlenen sorunların ele alınacağı, ilki Ocak 2015’te Sn. Adnan YILDIRIM başkanlığında gerçekleştirilecek toplantılar gerçekleştirilmesine karar verildiği bildirilmektedir.

 

Bu kapsamda, İtalya ile iş yapan firmalarımızın yaşadığı sorunları tespit amacıyla, http://tobb.org.tr/DEID/basvuru/İtalya  adresinde yer alan formu doldurarak, 06 Ocak 2015 tarihine kadar mersindto@mdto.org adresine göndermelerini rica ederiz.

 

 

Korer ÖZBENLİ

Genel Sekreter