Sirküler:  025/16                                                                                                          26.01.2016

 

 

 

 

SAYIN ÜYEMİZ,

 

 Konu: Mersin açıklarında Bilim-2 Araştırma Gemisi ile Yapılacak Olan Araştırma/Örnekleme Çalışmaları

İlgi :    Erdemli Ortadoğu Teknik Üniversitesi Deniz Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü’nün 26 Ocak 2016 tarih ve 93 sayılı yazısı.

 Odamıza gönderilen ilgi yazıda; Mersin Limanı’nda deniz alanının (rıhtım ve rıhtım yaklaşma suları) derinleştirme maksadıyla yapılan tarama çalışmaları kapsamında deniz dibinden çıkarılan dip tarama malzemesinin (sediman) döküldüğü sahalarda (Mersin Körfezi Pozcu, Mezitli açıklarında) 1-5 Şubat 2016 tarihlerinde, halen Kumkuyu marina’da barınan Ortadoğu Teknik Üniversitesi Deniz Bilimleri Enstitüsü’ne ait “Bilim-2” isimli araştırma gemisi marifeti ile çalışma yapılacağı bildirilmektedir.

Bölgede anılan tarihlerde seyir yapacak gemilerin dikkatli bulunmaları, çalışma sahasında seyir can ve mal emniyeti açısından gerektiğinde Bilim-2 gemisi ve Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği A.Ş. (MIP) ile telsiz teması kurarak gerekli tedbirleri almalarını rica ederiz.    

 

Korer ÖZBENLİ

Genel Sekreter

 

Eki: İlgi Yazı (5 sayfa)