Sirküler: 100/16                                                                                                        25.03.2016

 

ÖNEMLİ VE SÜRELİDİR

 

SAYIN ÜYEMİZ,

 

Konu   : Gümrük İşlemi Takip Kartları 2016 Yılı Bilgi Güncellemeleri Hk.

 İlgi      : 8 Mayıs 2009 tarih ve 27222 sayılı Resmi Gazetede Yayınlanan “Gümrük Genel  Tebliği (Gümrük İşlemleri-Seri No:71)

 Gümrük idarelerine Özet Beyan verecekler ile taşıdıkları eşyanın transit işlemlerini doğrudan temsil yoluyla takip edecek olan Odamız üyesi firma çalışanları adına düzenlenen Gümrük İşlemi Takip Kartları bilgi güncellemeleri her yıl olduğu gibi, bu yıl da yapılacaktır.

Gümrük İşlemi Takip Kartı bilgi güncellemeleri kapsamında, üyemiz firmaların Gümrük İşlemi Takip Kartı sahibi olan çalışanlarına ait aşağıda belirtilen belgeleri, şirket antetli kağıdına ve ek örneğe uygun olarak hazırlanan yazı ile birlikte, en geç 15 Nisan 2016 Cuma günü mesai bitimine kadar Odamıza (Faks: 0324-3295230, e-mail: edakara@mdto.org) göndermeleri gerekmektedir.

Anılan tarihe kadar güncelleme bilgileri gönderilmeyen Gümrük İşlemi Takip Kartları, iptal edilmek üzere T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Orta Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğüne bildirilecektir.

Bilgilerinizi ve gereğini önemle rica ederiz.

 

Korer ÖZBENLİ

Genel Sekreter

 

Eki : Gümrük İşlemi Takip Kartı Güncellemeleri Dilekçe Örneği (1 Syf)

 

Gümrük İşlemi Takip Kartı Güncelleme Evrakları:

Kart sahibine ait;

  1. Son 1 aylık SGK Dökümü
  2. Son 1 aya ait Adli Sicil Belgesi (Arşiv Kaydını Gösterir)