Üyelerimize Nefes Kredisi Başlıyor

Nefes Kredisi Başvuruları başlıyor. TOBB önderliğinde Oda ve Borsaların katkılarıyla başlatılan ve sadece Oda ve Borsa Üyelerinin başvurabileceği Nefes Kredisi öncelikli olarak Denizbank aracılığıyla kullanılabiliyor. Birkaç hafta sonrasında sisteme Kamu bankaları da dahil olacak.

________________________________________

Mersin Deniz  Ticaret Odası Üyelerinden, cirosu 25 Milyon TL’ye kadar olan firmaların başvurabileceği Nefes Kredisi, 2020 yılı faiz ve anapara ödemesiz, 2021 yılı Ocak ayından başlamak üzere 12 ay eşit taksitli geri ödemeli, yıllık %7,5 brüt faiz oranı ile kullanılabilecek. Başvuru için Odadan veya   https://uye.tobb.org.tr/organizasyon/ adresinden dijital ortamda alınacak “TOBB Nefes Kredisi içindir.” ibareli Faaliyet Belgesi ile başvurulabilecektir.

Nefes Kredisinin;

• Brüt faiz oranı yıllık % 7,50 olacaktır.

• 3 milyon TL ve altında cirosu olan üyelerimiz azami 50.000 TL kredi kullanabilecektir.

• 3 milyon TL ile 25 milyon TL (dahil) arasında cirosu olan üyelerimiz azami 100.000 TL kredi kullanabilecektir.

• Banka, KGF’ye ödenecek %0,03 kefalet başvuru bedeli ve komisyonu dışında üyelerimizden herhangi bir masraf, komisyon talep etmeyecektir.

• KGF Teminat Oranı %80’dir.

Kredi başvurusu Odamızdan veya  https://uye.tobb.org.tr/organizasyon/ adresinden dijital ortamda alacakları “TOBB Nefes Kredisi İçindir.” ibareli Faaliyet Belgesi ile yapılacaktır. Bu belge olmadan banka talep kabul etmeyecektir.

Kredilendirmelerde tüm risk ve teminatlandırma protokol imzalanan bankalar ile Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın sağladığı destekle KGF’ye ait olacaktır. Kredi kullandırımında maddi teminat istenmeyecektir, ancak, şahıs işletmelerinde üçüncü şahıs kefil bulunamaması durumunda, müşterinin talebi üzerine, maddi teminat istenebilecektir.

Başlatılan Nefes Kredisini Üyelerimizin sağlıklı günlerde kullanmaları dileklerimizle, bilgilerinize rica ederiz.