Rektör Çamsarı: “MDTO’dan umduğumuzdan çok daha büyük destek gördük”

6
  • Mersin Üniversitesi ile Mersin Deniz Ticaret Odası yetkilileri Denizcilik Fakültesi tanıtım etkinliğinde bir araya geldi.
26.10.2020

Haberi Paylaşın:

ShareShareShareShareShare

Mersin Üniversitesi ile Mersin Deniz Ticaret Odası yetkilileri Denizcilik Fakültesi tanıtım etkinliğinde bir araya geldi. Etkinlikte konuşan Mersin Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ahmet Çamsarı, MDTO’dan umduklarından çok daha büyük destek gördüklerini açıkladı.

5

İnşası Mersin Deniz Ticaret Odası (MDTO) tarafından yapılmakta olan Mersin Üniversitesi MDTO Denizcilik Fakültesi’nin tanıtımı şantiye alanında gerçekleştirildi.

 

1

Tanıtıma Mersin Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ahmet Çamsarı, MDTO Meclis Başkanı M.Levent Dipçin ve Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Lokmanoğlu’nun yanı sıra MDTO Meclis Üyeleri, Mersin Üniversitesi ile Aytekin Serol Mühendislik temsilcileri katıldı.

 

Açılışta konuşan MDTO Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Lokmanoğlu, “Eğitim, Odamızın kuruluşundan itibaren en çok önem verdiği konulardan biri. MDTO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin inşasından sonra şimdi de Denizcilik Fakültesi’nin inşasını gerçekleştiriyoruz. Projeyi başlattık, bu işi en iyi şekilde bitireceğiz. Fakülte binasının inşası tamamlandıktan sonra bu anlamda vazifemizi tamamlamış olacağız. Bunun arkasında ben değil, bütün meclis üyelerimiz ve üyelerimiz var. Hepsine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

2

Mersin Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ahmet Çamsarı ise Denizcilik Fakültesi konusunda MDTO ile sık sık görüşmeler gerçekleştirdiklerini belirterek “MDTO’dan umduğumuzdan çok daha büyük destek gördük. Bunu her fırsatta, her yerde dile getiriyorum. Kendilerine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Çamsarı fakültenin bir ya da 1,5 yıl içinde   tamamlanmasını beklediklerini kaydetti.

3

Denizcilik Fakültesi’nin kaba inşaat yapım işini üstelenen Aytekin Serol Mühendislik Genel Koordinatörü Mehmet Aytekin ile Proje Mimari Kaya Arıkoğlu’nun projeye ilişkin bilgiler paylaştığı etkinlikte daha sonra MDTO Meclis Üyeleri şantiye alanını gezerek incelemelerde bulundu.

4

 

Neredeyiz?