Denizcilik Fakültesinin Kaba İnşaatı Tamamlandı

Denizcilik Fakültesinin Kaba İnşaatı Tamamlandı
  • Mersin Deniz Ticaret Odası’nın Mersin Üniversitesi için yaptırdığı denizcilik fakültesinin kaba inşaatı tamamlandı. İnce inşaat ise yapılacak ihalenin ardından başlayacak.

24.08.2022

Haberi Paylaşın:

ShareShareShareShareShare

Mersin Üniversitesi Denizcilik Fakültesi öğrencilerinin daha çağdaş ve donanımlı bir ortamda eğitim almasını sağlamak üzere Mersin Deniz Ticaret Odası tarafından yaptırılan fakülte binasının 16 bin 500 metrekare kapalı alan ve eğitim havuzunu içeren kaba inşaatı tamamlandı.

Denizcilik Fakültesinin Kaba İnşaatı Tamamlandı

MDTO Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Lokmanoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Atahan Çukurova ve Bekir Yıldız ile Genel Sekreter Yardımcısı Ezgi Biçer Uçar, fakültenin geçici kabulü kapsamında fakülte şantiyesinde incelemelerde bulundu, teknik ekipten bilgi aldı.

İnşaat kalitesinin oldukça yüksek olduğunu belirten MDTO Yönetim Kurulu Başkanı Lokmanoğlu fakülte binasının kalite açısından Türkiye’deki üniversitelere örnek oluşturacağını söyledi, yüklenici firma temsilcilerine teşekkür etti.

Denizcilik Fakültesinin Kaba İnşaatı Tamamlandı

Türkiye’de inşaat maliyetlerinin çok pahalandığını dile getiren MDTO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Atahan Çukurova ise ‘TÜİK verilerine göre, Türkiye’de 2021-2022 yılları arasında inşaat maliyetlerinde yüzde 120 artış var. İşin ikinci kısımda zorluk çekeceğimizi düşünüyorum. Ancak her şeye rağmen, denizcilik eğitimi alan öğrencilerimizin modern ve donanımlı bir eğitim kompleksinde öğrenim görebilmesi için, fakülte binasını en iyi şekilde tamamlamayı plandık” diye konuştu.

Denizcilik Fakültesinin Kaba İnşaatı Tamamlandı

Mersin Üniversitesi Denizcilik Fakültesi  Binası;  tamamlandığında derslikler, laboratuvar, yemekhane, kütüphane, konferans ve sergi salonları, denizde canlı kalma eğitimlerinin verileceği dalga havuzu, simülasyon merkezi, kapalı otopark ve idari kullanıma yönelik bölümlerden oluşan yaklaşık 16 bin 500 metrekare kapalı alan ile basketbol sahası, tören alanı ve açık otoparktan oluşan toplam 8 bin metrekare açık alana sahip büyük, modern bir eğitim kompleksi olarak Mersin Üniversitesi’ne devredilecek.

Denizcilik Fakültesinin Kaba İnşaatı TamamlandıDenizcilik Fakültesinin Kaba İnşaatı Tamamlandı

 

Neredeyiz?